Kandlemees Sander Kandlekool. Rahvakandle mängu õpetus!Mu missioon on, et igaüks saaks kuulata kandlemuusikat ja et kandled satuksid nende inimeste kätte, kellel on soov mängida!


Minu heategevusprojekt "Kandlemees Sander Kandlekool. Rahvakandle mängu õpetus" on projekt, mille käigus olen teinud õppevideod eesmärgiga aidata rahvakandle huvilistel iseseisvalt õppida rahvakandlel mängimist. Videotes jagan oma praktilisi kogemusi kandlemängu õppimisest, kandlemängu tehnikast ning mängin näitena mõned kandlelood, mille abil saad baasteadmised ja -oskused Tallinna Klaverivabriku rahvakandlel või nendega analoogsetel kanneldel mängimiseks. 


Käesoleva ajani on heategevusprojekti "Kandlemees Sander Kandlekool. Rahvakandle mängu õpetus" raames valminud õppevideod erinevate kandlelugudega.

Videosid on võimalik vaadata allpool valmimise järjekorras. 


Heategevusprojekti "Kandlemees Sander Kandlekool. Rahvakandle mängu õpetus"  tutvustav video on siin:Heategevusprojekti "Kandlemees Sander Kandlekool. Rahvakandle mängu õpetus" video esimene osa on siin:
Heategevusprojekti "Kandlemees Sander Kandlekool. Rahvakandle mängu õpetus" teine osa on siin (lisatud 22.02.2015.a.)


Heategevusprojekti "Kandlemees Sander Kandlekool. Rahvakandle mängu õpetus" video III osa, milles õpime koos mängima "Kevade valssi" (ka "Õrn kevade", "Imeliku valss")! on siin (lisatud 6.04.2015.a.)Heategevusprojekti "Kandlemees Sander Kandlekool. Rahvakandle mängu õpetus" video neljas osa on siin:Kui huvi, vaata ka videosid Kandlemees Sander esinemisest MTÜ Lõõtspilliselts rahvakandle kursusel Põlvas 1.12.2012.a.

 I osa "Kuidas mängida rahvakannelt?"

II osa "Rahvakandle häälestamine, ostmine ja hoidmine" 

III osa "Rahvakandle mängimine trilleriga ja stiili valik" 

IV osa "Rahvakandle kõla summutamine ja keelte märgistamine" 

V osa "Kuidas arendada oma kandlemänguoskusi?"

VI osa "Mitu kannelt peaks kandlemängijal olema?

VII osa "Rahvakannelde defektid ja parandamine"

VIII osa "Rahvakandle võimendamine"


Vaata ka 26 soovitust kandlemängu õppimiseks siin


esilehele